İş dünyasında kişisel bilgisayarların çoğalması muhasebecilerin çok sevdiği bir yazılım sayesinde sağlanmıştır: Elektronik Tablo (Excel). Muhasebeciler büyük kâğıt tablolarını elektronik tablolar ile değiştirerek verimliliği arttırdı, zaman kayıplarını ve hataları azalttı. Diğer ofis araçları ortaya çıkarken bunların hepsi modern çalışma ortamlarında verimlilik ve üretkenliğe katkıda bulundu. Microsoft, bu çalışma ortamlarında kullanılan kaliteli ofis üretkenliği yazılımları geliştirmede mükemmel bir iş çıkardı. Günümüz bilgisayarlı iş ortamında neredeyse her bilgisayarda MS Ofis olmazsa olmaz bir yazılım ürünü.

DocCastle EBYS sahip olduğu dâhili Word, Excel ve Mail araçları ile bu konuda müşterilerine benzersiz bir çözüm sunuyor. DocCastle EBYS bilgisayarınızda MS Ofis yüklü olmadan Word ve Excel belgelerini oluşturmanızı ve maillerinizi alıp göndermenizi mümkün hale getiriyor. Ayrıca tüm bu özellikleri hem masaüstü sürümü hem de Web sürümü ile kolayca kullanabiliyorsunuz. DocCastle EBYS diğer sistemlerde bulunmayan ücretsiz Word, ücretsiz Excel ve ücretsiz Mail gibi avantajlar sağlayarak eşsiz bir çalışma ortamı oluşturuyor.

Word Nedir?

Microsoft Word sonraki her sürümü ile daha da güçlenen bir sözcük işleme uygulamasıdır. Saf kelime işleme yetenekleri tek başına çok iyi ve diğer Microsoft ürünleriyle entegrasyonu belgelerin bir bölümünü doğrudan bir rapora düşürmeyi kolaylaştırıyor. Word genellikle iş dünyasında raporlar ve teklifler vb. belgeler yazmakta kullanılmaktadır. Herhangi bir nedenle bir sayfadaki kelimeleri üretmesi gereken herhangi bir çalışma ortamı Word‘den faydalanabilmelidir.

Excel Nedir?

Excel sayıları hızlı bir şekilde hesaplamak zorunda olan herkes için çok popüler bir uygulamadır. VisiCalc popülerlik kazanan ilk elektronik tablo uygulaması olmasına rağmen, Excel artık bilgisayar kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen elektronik tablodur. Uygulama kullanıcının otomatik hesaplamalar yapmak için formül girmesine izin verir ve ortalama gibi pek çok standart işleve sahiptir. Excel verileri daha sonra sunum için farklı grafik türünden birine dönüştürmek için mükemmel bir araçtır.

Mail Nedir?

E-mail veya e-posta, bir ağ üzerinden belirli bir kişiye veya bir grup kişiye gönderilen metin, dosya, resim veya diğer ekleri içerebilen bir mesajdır. İlk e-posta 1971’de Ray Tomlinson tarafından gönderildi. 1996’ya gelindiğinde, posta postasına göre daha fazla elektronik posta gönderiliyordu.