Giderek artan sayıda işletme kâğıtsız ofise geçiyor. Yeni ve değişen teknoloji işletmelere dosya dolaplarını organize bir dijital formata geçirmek için ihtiyaç duyduğumuz araçları veriyor. Kâğıtsız ofisin işletmenize sağlayacağı faydalara bir göz atalım.

Kâğıtsız Ofisin Artıları

 

Çevre Dostu

– Daily Green’e göre, çöp atıklarının% 25’i kâğıttan oluşuyor, Türkiye ofis kâğıtlarını sadece% 10 oranında keserse yüz binlerce ton sera gazı emisyonunu önleyecektir. Ayrıca mürekkep kartuşlarının üretimini ve yazıcılar tarafından kullanılan enerjiden bahsetmiyoruz bile. Kâğıtsız ofis çevreye duyarlı bir karardır.

Etkili Maliyet

– Tıpkı kâğıtsız ofisin çevre için faydaları olduğu gibi, işletme bütçelerine de faydası var. Her ay kağıta, tonere, yazıcıya ve kâğıt yoğun bir ofisi kullanılan diğer malzemelere ne kadar harcadığınızı düşünün. Ardından fiziksel malzemelerinizi ve gerçek belgelerinizi depolamak için gereken alanı düşünün. Oldukça pahalıya mal olabilir. Kâğıtsız ofis işletmeniz için büyük tasarruflar sağlayabilir.

Kolay Erişim

– Kâğıtsız olmak, önemli belgelerinizin tümünün sayısallaştırılmış olması demektir. Onları Bulut’a yedekleyebilir veya uzak bir masaüstü uygulamasıyla erişebilirsiniz. Böylece bir mobil bürodan veya herhangi bir yerden bu konuda çalışmaya devam edebilir ve veriminizi koruyabilirsiniz.

Dosya Organizasyonu

– Aradığınızı bulmak için dağınık dosya dolabında veya kâğıt destelerinde dolaşarak zaman harcamış iseniz, kâğıt belgelerinin ne kadar zahmetli yönetileceğini biliyorsunuzdur. Kâğıtsız bir ofis oluşturduğunuzda, belgeleri organize etmek, aramak ve paylaşmak için daha kolay bir dijital dosya sistemi oluşturursunuz.

Kâğıtsız Ofis İçin Gerekenler

 

Doküman Yönetim Sistemi

Kâğıtsız ofis oluşturabilmek için gereken en önemli unsur iyi tasarlanmış bir doküman yönetim sistemidir. Bu konuda DocCastle size gereken yardımı fazlasıyla sağlayacaktır.