Sıkça Sorulan Sorular

DocCastle hakkında merak ettiklerinizi buradan okuyun

Genel

DocCastle Nedir?

DocCastle VOLSOFT YAZILIM tarafından üretilen, geliştirilen ve dağıtılan %100 yerli mühendislik ürünü bir doküman yönetim sistemidir. Aslında DocCastle için doküman yönetim sistemi tanımı tek başına yeterli değildir. DocCastle bir kuruluştaki elektronik bilgi yönetiminin tamamını yönetebilecek yapıda bir sistemdir. Bunlar kabaca şu şekilde özetlenebilir; doküman yönetimi, belge yönetimi, kalite yönetimi, iş akış yönetimi, ofis otomasyonu, KEP, E-İmza, E-Fatura, Intranet, mesajlaşma, mail yönetimi ve daha fazlası.

Doküman Yönetimi Nedir?
Doküman Yönetimi, dokümanların yaşam döngüsü boyunca yönetilmesi sürecidir. Başlangıçtan başlayarak oluşturma, inceleme, saklama, arşivleme, paylaşma ve imha etme süreçlerini ve daha fazlasını kapsar.
DocCastle kuruluşuma nasıl fayda sağlayacak?
DocCastle doküman yönetim sistemi, kuruluştaki tüm belge ve bilgileri elektronik ortamda yönetmenizi sağlar. DocCastle kullanarak aradığınız belge ve bilgiye anında ulaşabilir, işleyebilir, onaya gönderebilir ve diğer kişiler ile paylaşabilirsiniz. Bu çalışma şekli “kâğıtsız ofis” olarak adlandırılır. Ayrıca DocCastle Word ve Excel gibi ofis belgelerini herhangi harici bir programa ihtiyaç duymadan kolayca oluşturup düzenlemenizi sağlar. Bu sayede MS Office programına ücret ödemeden tek bir sistemde tüm belgeleri ücretsiz yönetebilirsiniz.
DocCastle diğer doküman yönetim sistemlerinden farklı mıdır?

Evet. DocCastle modern teknolojiler kullanılarak üretilmiş yüksek mühendislik ürünü bir sistemdir. Standart sistemlerden sunduğu avantajlar ve sahip olduğu teknik üstünlükler bakımından oldukça farklıdır. DocCastle dünya devi teknoloji firmalarının milyon dolarlara satılan sistemleri ile aynı seviyededir. Hatta bazı özellikleri daha üstündür.

DocCastle pahalı bir sistem midir?

Hayır. Sistemi incelediğinizde böyle bir kanıya varmış olabilirsiniz. Ancak DocCastle projesi dünya standartlarında kurumsal bir sistemi her ölçekteki kuruluşun sahip olabileceği fiyatlara sunabilmek amacıyla ortaya çıkmıştır. Sistem havalimanları, büyük-küçük üretim tesisleri, kamu kurumları, belediyeler, odalar, vakıflar, mühendislik firmaları ve kobiler gibi çok geniş bir yelpazede hizmet vermektedir. Satın alma ve işletme maliyeti kullanacak organizasyona bir yük getirmez ve kolayca devreye alınır.

DocCastle’ı satın almak, kurmak ve çalışanları sisteme adapte etmek zor mudur?

Hayır. DocCastle kuruluş ihtiyaçlarına göre ölçeklenen modüler bir yapıya sahiptir. Bu sayede sadece kullanacağınız özellikleri satın alarak satın alma maliyetini minimumda tutarsınız. Sistemin kurulması oldukça kısa sürer ve kolayca devreye alınır. Ayrıca kullanıcı dostu ve kolay ara yüzü sayesinde kullanıcılar kısa sürede sisteme adapte olur.

Daha önceden satın alınmış farklı bir sistem kullanıyoruz, DocCastle'a nasıl geçiş yapabiliriz?

Hali hazırda kullandığı sistemden DocCastle’a geçiş yapmak isteyen kuruluşlara özel fiyatlar ve geçiş avantajları sunmaktayız. Bu konuda satış ekibimiz ile irtibata geçiniz.

DocCastle hangi işletim sistemi ve cihazlarda çalışır?

DocCastle web sürümü tüm işletim sistemleri ve cihazlarda (mobil, tablet, PC vb.) çalışır. Bu sayede dünyanın herhangi bir yerinden ve herhangi bir cihazdan sisteme kolayca erişirsiniz. DocCastle web sürümü diğer sistemlerin “web erişimi” adı altında lanse ettikleri sürümlerden farklı olarak tam anlamıyla bir sistemidir. Masaüstü sürümüde sunulan tüm özellikler web sürümünde de bulunmaktadır. Ayrıca masaüstü sürümü tüm windows bilgisayarlarda çalışır.

DocCastle belge ve bilgileri nasıl arşivler?
Piyasadaki birçok program taranan veya bilgisayardan eklenen belgeleri sunucu üzerindeki bir klasörde standart bir dosya olarak depolar. Bu yöntemin sayısız dezavantajı bulunmaktadır. DocCastle ise bu programlardan farklı olarak tüm belge ve bilgileri veri tabanında depolar ve arşivler.
DocCastle'da ne tür belgeler depolanabilir?

Herhangi bir bilgisayar tarafından oluşturulan dosya veya taranmış görüntü DocCastle’da saklanabilir. Sistem dünya üzerinde var olan tüm belge türlerini destekler.

Güvenlik

DocCastle ne kadar güvenlidir?

Söz konusu güvenlik olduğunda DocCastle rakipsizdir. DocCastle belgeleri özel bir veri tabanında şifreleyerek depolar. Bu veri tabanındaki belgelerin yetkisiz biri tarafından windows gezgini veya başka araçlar ile görüntülenmesi mümkün değildir. Diğer standart sistemlerde ise belgeler klasörde depolandığı ve şifrelenmediği için böyle bir güvenlik katmanı bulunmaz.

DocCastle cryptolocker vb. fidye virüslerine karşı belgeleri koruyabilir mi?

Kesinlikle evet, DocCastle veri tabanındaki belge ve bilgilere herhangi bir virüs erişemez. Bu sayede son dönemde birçok kuruluşu kötü etkileyen cryptolocker ve benzeri fidye yazılımlarına karşı kesin ve temelli bir güvenlik katmanı sağlanır. Öte yandan diğer standart doküman yönetim programlarında böyle bir koruma katmanı bulunmamaktadır.

DocCastle taranan belgeleri sıkıştırabilir mi?
Evet, DocCastle taranan belgeler üzerinde son teknolojiye sahip endüstri standartlarında sıkıştırma tekniklerini kullanır. Sıkıştırılan bir belge herhangi bir görsel kayıp olmadan yaklaşık 50-100 KB olur. Bu sayede milyonlarca belgeyi fazla yer kaplamadan tek bir diskte depolayabilirsiniz.
Belgelerime erişimi nasıl kontrol ederim?

DocCastle’ın tüm sürümleri kullanıcıların ve grupların yetkilerini ayarlayan güçlü bir güvenlik metodolojisine sahiptir. Bu yetkilendirme sistemi yöneticinin programın her işlevi için kullanıcı izinlerini ayarlamasına izin verir. Belirli bir hareketsizlik süresinin ardından otomatik olarak kapanma, depolanmış belgelerinizin gizliliğini de garanti eder.

DocCastle her dokümanda bir denetim izi tutar mı?

Evet. DocCastle belge olay günlüğü olarak bilinen her belge üzerinde bir denetim izi tutar. Belge olay günlüğü, olay tarihi, saati ve eylemi gerçekleştiren kullanıcı gibi bilgileri takip ederek belge üzerinde gerçekleşen tüm işlemleri kayıt altına alır. Bu sayede kullanıcılar tarafından yapılan her işlem geriye dönük takip edilebilir ve şeffaflık sağlanır.

DocCastle belge güvenliği sağlıyor mu?
Kesinlikle. DocCastle’daki herhangi bir nesne için kullanıcının girişi üzerine dayalı bir güvenlik katmanı oluşturabilirsiniz. DocCastle ayrıca, kullanıcıların oturum açmalarına dayanarak görünmeyen nesneleri (Kabinetler, Çekmece, Klasörler, Belgeler veya Alanlar) oluşturma olanağı da dahil olmak üzere, programın hemen hemen her işlevi için bir kullanıcı veya grup için izinleri özelleştirmenize izin verir. DocCastle’ın sunduğu bu güvenlik işlevi, ISO, TSE ve hükümet düzenlemelerine uymakta kilit bir unsurdur.
belge-yonetim-sistemi-indir

Programı denemek istiyorum!

DocCastle'ı hemen indirin ve 14 gün ücretsiz kullanarak keşfedin.

dokuman-yonetim-sistemi-egitim

Öğrenmek istiyorum!

Destek merkezinden başlayın.

belge-yonetim-sistemi-indir

Satın almak istiyorum!

Size en uygun paketi satın almak için not bırakın, sizi arayalım.

dokuman-yonetim-sistemi-yardim

Yardım istiyorum!

Uzman ekibimiz size yardım etmek için bekliyor.