DocCastle'ı Deneyin

Sistemin yeteneklerini inceleyin. İşiniz için faydalı olacağını düşünürseniz bizimle irtibata geçin.

Sistemi bilgisayarınıza yükledikten sonra giriş için bilgiler;

Kullanıcı Adı: Admin

Şirfe: boş bırakın

Herhangi bir konuda bize yazmaktan çekinmeyin: hello@volsoft.com.tr

 

Sıkça Sorulan Sorular

Sipariş öncesi

DocCastle bulutta mı çalışıyor yoksa bilgisayarımda mı?

DocCastle bir masasütü uygulamasıdır ve sizin bilgisayarınızda yada işletmenizin sunucusunda çalışır. Sistem belgelerin depolandığı merkezi bir veri tabanı ve bu veri tabanına bağlanarak çalışmanızı sağlayan uygulamadan oluşur. Veri tabanı dahil tüm sistem sizin kontrolünüzdedir.

Dokümanlar nerede depolanacak, bir sunucuya ihtiyacım var mı?

Hayır, bir sunucuya ihtiyacınız yok. DocCastle müşterilerinin %70’i veri tabanını kendi bilgisayarında çalıştırmaktadır. Dokümanların depolandığı bu veri tabanı düzenli olarak harici bir diske yedeklenerek olası veri kayplarının önüne geçilir.

Bir sunucumuz yok ve kendi bilgisayarımda çalıştırmak istiyorum. Diğer kullanıcılar nasıl bağlanacak?

Aynı ağda çalışan diğer bilgisayarlar merkezi veri tabanının kurulu olduğu bilgisayara bağlanarak çalışacak. Her bilgisayara DocCastle masaüstü uygulaması yüklenecek ve bu uygulamalar arka planda tek bir merkezi veri tabanına bağlanacak.

DocCastle her marka tarayıcıyla çalışabiliyor mu?

Evet. DocCastle bilgisayarınıza USB veya network yoluyla bağlı her tür tarayıcıdan kolayca belge alabilir.

Sistem

DocCastle Nedir?

DocCastle VOLSOFT YAZILIM tarafından üretilen, geliştirilen ve dağıtılan %100 yerli mühendislik ürünü bir doküman yönetim sistemidir. DocCastle bir kuruluştaki elektronik bilgi yönetiminin tamamını yönetebilecek yapıda bir sistemdir. Bunlar kabaca şu şekilde özetlenebilir; doküman yönetimi, belge yönetimi, kalite yönetimi, iş akış yönetimi, ofis otomasyonu, KEP, E-İmza, E-Fatura, Intranet, mesajlaşma, mail yönetimi ve daha fazlası.

Doküman Yönetimi Sistemi Nedir?

Doküman yönetim sistemi, evrak ve beklegelerin yaşam döngüsü boyunca dijital ortamda yönetilmesi sürecidir. Başlangıçtan başlayarak oluşturma, inceleme, saklama, arşivleme, paylaşma ve imha etme süreçlerini ve daha fazlasını kapsar.

DocCastle işletmeme nasıl fayda sağlayacak?

DocCastle doküman yönetim sistemi, işletmedeki tüm belge ve bilgileri elektronik ortamda yönetmenizi sağlar. DocCastle kullanarak aradığınız belge ve bilgiye anında ulaşabilir, işleyebilir, onaya gönderebilir ve diğer kişiler ile paylaşabilirsiniz. Bu çalışma şekli “kâğıtsız ofis” olarak adlandırılır. Ayrıca DocCastle Word ve Excel gibi ofis belgelerini herhangi harici bir programa ihtiyaç duymadan kolayca oluşturup düzenlemenizi sağlar. Bu sayede MS Office programına ücret ödemeden tek bir sistemde tüm belgeleri ücretsiz yönetebilirsiniz.

DocCastle diğer doküman yönetim sistemlerinden farklı mıdır?

Evet. DocCastle modern teknolojiler kullanılarak üretilmiş yüksek mühendislik ürünü bir sistemdir. Standart sistemlerden sunduğu avantajlar ve sahip olduğu teknik üstünlükler bakımından oldukça farklıdır. DocCastle dünya devi teknoloji firmalarının milyon dolarlara satılan sistemleri ile aynı seviyededir. Hatta bazı özellikleri daha üstündür.

DocCastle’ı satın almak, kurmak ve çalışanları sisteme adapte etmek zor mudur?

Hayır. DocCastle kuruluş ihtiyaçlarına göre ölçeklenen modüler bir yapıya sahiptir. Bu sayede sadece kullanacağınız özellikleri satın alarak satın alma maliyetini minimumda tutarsınız. Sistemin kurulması oldukça kısa sürer ve kolayca devreye alınır. Ayrıca kullanıcı dostu ve kolay ara yüzü sayesinde kullanıcılar kısa sürede sisteme adapte olur.

DocCastle hangi işletim sistemi ve cihazlarda çalışır?

DocCastle web sürümü tüm işletim sistemleri ve cihazlarda (mobil, tablet, PC vb.) çalışır. Bu sayede dünyanın herhangi bir yerinden ve herhangi bir cihazdan sisteme kolayca erişirsiniz. DocCastle web sürümü diğer sistemlerin “web erişimi” adı altında lanse ettikleri sürümlerden farklı olarak tam anlamıyla bir sistemidir. Masaüstü sürümüde sunulan tüm özellikler web sürümünde de bulunmaktadır. Ayrıca masaüstü sürümü tüm windows bilgisayarlarda çalışır.

DocCastle belge ve bilgileri nasıl arşivler?
Piyasadaki birçok program taranan veya bilgisayardan eklenen belgeleri sunucu üzerindeki bir klasörde standart bir dosya olarak depolar. Bu yöntemin sayısız dezavantajı bulunmaktadır. DocCastle ise bu programlardan farklı olarak tüm belge ve bilgileri veri tabanında depolar ve arşivler.
DocCastle'da ne tür belgeler depolanabilir?

Herhangi bir bilgisayar tarafından oluşturulan dosya veya taranmış görüntü DocCastle’da saklanabilir. Sistem dünya üzerinde var olan tüm belge türlerini destekler.

Güvenlik

DocCastle ne kadar güvenlidir?

Söz konusu güvenlik olduğunda DocCastle rakipsizdir. DocCastle belgeleri özel bir veri tabanında şifreleyerek depolar. Bu veri tabanındaki belgelerin yetkisiz biri tarafından windows gezgini veya başka araçlar ile görüntülenmesi mümkün değildir. Diğer standart sistemlerde ise belgeler klasörde depolandığı ve şifrelenmediği için böyle bir güvenlik katmanı bulunmaz.

DocCastle cryptolocker vb. fidye virüslerine karşı belgeleri koruyabilir mi?

Kesinlikle evet, DocCastle veri tabanındaki belge ve bilgilere herhangi bir virüs erişemez. Bu sayede son dönemde birçok kuruluşu kötü etkileyen cryptolocker ve benzeri fidye yazılımlarına karşı kesin ve temelli bir güvenlik katmanı sağlanır. Öte yandan diğer standart doküman yönetim programlarında böyle bir koruma katmanı bulunmamaktadır.

DocCastle taranan belgeleri sıkıştırabilir mi?
Evet, DocCastle taranan belgeler üzerinde son teknolojiye sahip endüstri standartlarında sıkıştırma tekniklerini kullanır. Sıkıştırılan bir belge herhangi bir görsel kayıp olmadan yaklaşık 50-100 KB olur. Bu sayede milyonlarca belgeyi fazla yer kaplamadan tek bir diskte depolayabilirsiniz.
Belgelerime erişimi nasıl kontrol ederim?

DocCastle’ın tüm sürümleri kullanıcıların ve grupların yetkilerini ayarlayan güçlü bir güvenlik metodolojisine sahiptir. Bu yetkilendirme sistemi yöneticinin programın her işlevi için kullanıcı izinlerini ayarlamasına izin verir. Belirli bir hareketsizlik süresinin ardından otomatik olarak kapanma, depolanmış belgelerinizin gizliliğini de garanti eder.

DocCastle her dokümanda bir denetim izi tutar mı?

Evet. DocCastle belge olay günlüğü olarak bilinen her belge üzerinde bir denetim izi tutar. Belge olay günlüğü, olay tarihi, saati ve eylemi gerçekleştiren kullanıcı gibi bilgileri takip ederek belge üzerinde gerçekleşen tüm işlemleri kayıt altına alır. Bu sayede kullanıcılar tarafından yapılan her işlem geriye dönük takip edilebilir ve şeffaflık sağlanır.

DocCastle belge güvenliği sağlıyor mu?
Kesinlikle. DocCastle’daki herhangi bir nesne için kullanıcının girişi üzerine dayalı bir güvenlik katmanı oluşturabilirsiniz. DocCastle ayrıca, kullanıcıların oturum açmalarına dayanarak görünmeyen nesneleri (Kabinetler, Çekmece, Klasörler, Belgeler veya Alanlar) oluşturma olanağı da dahil olmak üzere, programın hemen hemen her işlevi için bir kullanıcı veya grup için izinleri özelleştirmenize izin verir. DocCastle’ın sunduğu bu güvenlik işlevi, ISO, TSE ve hükümet düzenlemelerine uymakta kilit bir unsurdur.
belge-yonetim-sistemi-indir

Denemek İstiyorum!

DocCastle'I indirin ve 14 gün kullanın.

dokuman-yonetim-sistemi-egitim

Daha fazla öğrenmek istiyorum!

Dokümantasyonu inceleyin

belge-yonetim-sistemi-indir

Satın almak istiyorum!

İşiniz için uygun paketi seçin.

dokuman-yonetim-sistemi-yardim

Yardım istiyorum!

Uzman ekibizden canlı destek alın.