Cryptolocker Koruması

Cryptolocker vb. fidye yazılımlarına karşı en etkili çözümü DocCastle sunuyor.

Cryptolocker Nedir?

CryptoLocker, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 da dahil olmak üzere Windows’un tüm sürümlerini hedefleyen Eylül 2013 başında piyasaya sürülen bir fidye programıdır. Bu fidye programı, belirli dosyaları RSA ve AES şifreleme karışımını kullanarak şifrelemektedir. Dosyalarınızı şifrelemeyi bitirdikten sonra dosyaların şifresini çözmek için $ 100 veya $ 300 tutarında bir fidye göndermenizi isteyen bir CryptoLocker ödeme ekranı görüntüler. Bu ekranda fidye ödemek için 72 saat veya 4 gününüz olduğunu belirten bir zamanlayıcı da görüntülenir. Bu süre zarfında ödeme yapılmaz ise, şifreleme anahtarınız silinir ve dosyalarınızın şifresini çözmenin herhangi bir yolu yoktur. Bu fidye, MoneyPak kuponları veya Bitcoins kullanılarak ödenmelidir. Ödeme gönderildikten ve doğrulandığında, program şifrelediği dosyaların şifresini çözer.

DocCastle Sizi Nasıl Korur?

Bu tarz fidye programları genelde kullanıcıyı güvenli olduğuna ikna eden bir e-posta eki ile gelir. Kullanıcı eki açıp çalıştırdığında program arka planda işini yapar ve tamamlandığında kullanıcıya ödeme yapmasını söyleyen bir ekran gösterir. Eğer ödeme yapılmaz ise tüm belgeleriniz kullanılamaz hale gelir. Bu virüs özellikle işletmeler için büyük zararlara yol açabilmektedir ve oldukça yaygındır.

DocCastle doküman yönetim sistemi bir anti virüs yazılımı değildir ve bu tarz zararlı programların bilgisayarınıza sızmasını engelleyemez. Ancak bu tarz zararlı virüslerin asıl amacı olan dosyalara erişip şifrelemesini %100 engeller. DocCastle doküman yönetim sistemi tüm belge ve bilgilerinizi izole ve güvenli bir veri bankasında depolar. Virüs ne kadar uğraşırsa uğraşsın bu veri bankasını şifreleyemez. Çünkü veri bankası harici bir proses tarafından korunur ve dışarıdan müdahaleye izin verilmez. Virüs bilgisayarınıza bulaşsa bile önemli bilgileriniz tamamen güvendedir. Bilgisayarınız formatlandığında virüsten kurtulur ve kaldığınız yerden işinize devam edersiniz.

DocCastle İzole Veri Bankasının Faydaları

DocCastle Doküman Yönetim Sistemi standart sistemlerin aksine tüm belge ve bilgiyi bir veri tabanında (veri bankası) depolar. Bu veri tabanı işletme ihtiyaçlarına göre MSSQL, ORACLE, MYSQL vb. sistemler üzerinde çalışabilmektedir. Bu sayede sistem diğer sistemlerin sunamadığı bir çok güvenlik özelliğini sunabilmektedir.

Kağıtsız Ofis

DocCastle Doküman Yönetim Sistemi izole veri bankası organizasyonunuza şu konularda yardımcı olur:

  • Cryptolocker vb. fidye yazılımlarına karşı kesin ve güvenli bir katman oluşturur.
  • Bu tarz zararlı programların önemli belge ve verilerinize zarar vermesini engeller.
  • Diğer virüs türlerine karşıda kesin bir koruma sağlanır.
  • Belgelerinizi tek tek yedeklemenize gerek kalmaz, veri tabanı yedeği yeterlidir.
  • Üzerinde çalıştığınız belge her daim güncel, güvenli ve koruma altındadır.
  • Yedeklemeyi güvenlik için değil, donanım arızalarına karşı alırsınız.
  • Ağınızdaki bir bilgisayarın virüsten etkilenmesi diğer bilgisayarlardaki belgeleri etkilemez.
  • Bu yazılımlardan etkilenerek güvensiz kaynaklara ödeme yapmaktan kurtulursunuz.
  • Şirket prestijiniz koruma altına alınır, BT güvenlik zafiyetleri güvensiz kaynaklar tarafından bilinmez.
  • ve daha bir çok fayda sağlar.

DocCastle Belge Yönetim Sistemi rakipsiz özellikleri yanında anti virüs yazılımlarının dahi engelleyemediği kötü amaçlı programlara karşı işletmenizi etkin biçimde korur.

belge-yonetim-sistemi-indir

Denemek İstiyorum!

DocCastle'I indirin ve 14 gün kullanın.

dokuman-yonetim-sistemi-egitim

Daha fazla öğrenmek istiyorum!

Dokümantasyonu inceleyin

belge-yonetim-sistemi-indir

Satın almak istiyorum!

İşiniz için uygun paketi seçin.

dokuman-yonetim-sistemi-yardim

Yardım istiyorum!

Uzman ekibizden canlı destek alın.