Biyometrik İmza Teknolojisi

Tablet ve mobil telefonunuzdan yasal olarak geçerli dijital imzalar atın.

Biyometrik İmza Nedir?

Biyometrik imza doğrulama teknolojisi, bir bilgisayar kullanıcısının kimliğini doğrulamak için elle yazılmış imza davranış biyometrelerini kullanır. Biyometrik imza doğrulama, imzalama işlemi sırasında şekil, hız, darbe, kalem basıncı ve zamanlama bilgisini analiz ederek yapılır.  Bir şifre veya PIN numarası yerine biyometrik imza doğrulama, bir kişinin el yazısı imzasından doğru şekilde tanımlanması için kullanılan biyometrik bir teknolojidir.

DocCastle biyometrik İmza tarama teknolojisi, kişilerin kimliğini doğrulamak için imzanın farklı yönlerini kullanır. DocCastle imzaların görsel imgelerinin karşılaştırılmasının aksine, vuruş sırası, hız ve basınç gibi imzanın davranışsal bileşenlerini inceler. Geleneksel imza karşılaştırma teknolojilerinin aksine imza taraması imzalamanın fiziksel aktivitesini ölçer. Bu sayede imza sadece imza sahibi tarafından tekrarlanabilecek şekilde doğrulanır.

biyometrik imza

DocCastle Biyometrik İmzanın Avantajları

DocCastle biyometrik İmza tarama teknolojisi işinizi tamamen kağıtsız bir çalışma ortamına taşır. Fiziksel kağıt belgeler ile uğraşmadan imza verebilir veya müşterilerinizden imza alabilirsiniz. İmzalanan belgelerin daha sonra değiştirilip değiştirilmediği kolayca tespit edilir. Ayrıca sistem dünya standartlarında güvenlik kriterlerini karşılar.

Dinamik biyometrik imza, el yazısı ile yapılmış bir imza olduğundan, kağıt imzanın kanıtlanmış faydalarını korur ve diğer elektronik yöntemlerin aksine her zaman kullanılabilir.

  • Kaybolamaz
  • Devredilebilir değildir
  • İstenmeden kullanılamaz
  • Kağıt kullanımını ortadan kaldırır
  • Bir kağıt imzasına en yakın imzalama deneyimini sunar
  • El yazısı ile imzalanarak, imzalayan kişiyi tanımlamak için gerçek zamanlı imza doğrulamasına izin verir.
  • Güçlü asimetrik şifreleme, imzaların ve imzalanmış belgelerin kurcalamaya karşı güvenli olmasını sağlar.
  • Elle yazılan bir imzayı yasal olarak ıslak mürekkebe eşdeğer nitelikli bir imzaya dönüştürür.

Kullanım Alanları

Ticari Kuruluşlar

Haberleşme Servisleri (PSTN ve GSM Operatörleri, İnternet, Dijital TV vs.) Abonelik Servisleri (Elektrik, Su vb.) Oteller, Emlakçılar, Seyahat Acenteleri, Diğer Acenteler İlaç Firmaları, Ürün Satış Noktaları ve Bayiler

Danışmanlık Firmaları

Danışmanlar, Sertifika veren Kuruluşlar, Sertifikalı Muhasebeciler, Sertifikalı Mühendisler

Finans Kuruluşları

Bankalar, Sigorta Şirketleri, Vergi Daireleri, Yatırım Kuruluşları, Kredi Veren Kuruluşlar

Kamu ve Sağlık Alanları

Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları, Laboratuvarlar, Bakanlıklar, Lokal ve Merkezi Kamu Hizmetleri

Günümüzde giderek daha fazla şirket, kağıt belgelerine olan bağımlılıklarından kurtulmakta ve elektronik belgelerle çalışmaya yönelmektedir. Bununla birlikte imzalama gereksinimi tam sayısallaştırılmayı engellemiştir. Dinamik biyometrik imza, bu son engeli ortadan kaldırır ve geleneksel imzaların faydalarının çoğunu korurken elektronik belgelerin tüm avantajlarını kullanmaya olanak tanır. Tamamen otomatikleştirilmiş bir süreç, bir talebin günlerden dakikaya kadar kısaltılmasını sağlar ve insan hatasına karşı daha fazla güvenlik ve direnç sağlar.

belge-yonetim-sistemi-indir

Denemek İstiyorum!

DocCastle'I indirin ve 14 gün kullanın.

dokuman-yonetim-sistemi-egitim

Daha fazla öğrenmek istiyorum!

Dokümantasyonu inceleyin

belge-yonetim-sistemi-indir

Satın almak istiyorum!

İşiniz için uygun paketi seçin.

dokuman-yonetim-sistemi-yardim

Yardım istiyorum!

Uzman ekibizden canlı destek alın.